Palvelu Suomen evankelis-luterilaisen kirkon
työntekijöille ja toimijoille

Sihteeristö, yhteystiedot

Kirkolliskokouksen sihteeristö

Kirkolliskokouksen pääsihteeri

  • Varatuomari Katri Kuuskoski, katri.kuuskoski(AT)evl.fi, 050 3269 002

Hallintosihteeri

  • Fil. maist. Liisa Aarnio-Jääskeläinen, liisa.aarnio-jaaskelainen(AT)evl.fi, 050 4041 717

Toimistosihteeri

  • Merkonomi Mia Riitala, mia.riitala(AT)evl.fi, 050 4380 640

Notaari ja tulkki

  • Kappalainen Jani Kairavuo, jani.kairavuo(AT)evl.fi,                040 3417 109

Kielenkääntäjä

  • Fil. maist. Kesia Edström, kesia.edstrom(AT)evl.fi,                040 1425 169

Valiokuntien sihteerit

Käsikirjavaliokunta

  • Teol. maist. , mus. maist. Pauliina Uhinki-Suominen, pauliina.uhinki(AT)evl.fi,  050 590 7948

Perustevaliokunta

  • Teol. tri. Ilmari Karimies, ilmari.karimies(AT)helsinki.fi, 044 302 5678
Lakivaliokunta
  • Varatuomari Ritva Saario, ritva.saario(AT)evl.fi, (09) 2340 2301

Hallintovaliokunta 

  • Lakimies Timo von Boehm, timo.boehm(AT)evl.fi, 0500 808 268

Talousvaliokunta

  • Taloussuunnittelupäällikkö Pasi Perander, pasi.perander(AT)evl.fi, 050 3496 902 

Tulevaisuusvaliokunta

  • Yliopistonlehtori, dosentti Niko Huttunen, ext-niko.huttunen(AT)evl.fi, 02941 22042

Yleisvaliokunta

  • Teol. maist. Henri Lehtola, henri.lehtola(AT)evl.fi

Kansliavaliokunta

  • Lehtori Mari Korhonen, mari.korhonen(AT)tk-opisto.fi

Toimitusvaliokunta

  • Varatuomari Katri Kuuskoski, katri.kuuskoski(AT)evl.fi, 050 3269 002

Valitsijamiehet

  • Toimistopalveluiden esimies Tuija Korva, tuija.korva(AT)evl.fi, 050 3427 686



Tämän sivun lyhytosoite:

Palaute sivun ylläpitäjälle

Kiitos palautteesta!

Sulje
Palautteen aihe Palautetta tästä sivusta Yleinen palaute Palaute Nimi Sähköpostiosoite Haluan että minuun otetaan yhteyttä
Muistathan antaa sähköpostiosoitteesi, jos haluat vastauksen!
Eteläranta 8, PL 210 00131 Helsinki | Vaihde (09) 1802 1 | Kartta Palaute sivun ylläpitäjälle